A koronavírus terjedése miatt a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége március 13-án felfüggesztette valamennyi versenysorozatát az utánpótlás korosztályokkal bezárólag. Az elnökség úgy döntött, hogy befejezettnek nyilvánítja a 2019/2020-as bajnokságokat minden korosztályban. Bajnokot nem hirdetnek, mint ahogyan kieső sem lesz idén.

Sajnos ez minden sportszerető embernek rossz hír, mi inkább a pozitív dolgokba kapaszkodunk, mivel ebben a szezonban is volt belőle bőven. A vírus kitöréséig minden korosztályban teljes bedobással küzdötték végig a mérkőzéseket a KékRókák csapatai a legkisebbektől a legnagyobbakig.
A kenguru (U11) csapatunk Bugány Márk edző vezetésével, gyermek (U12) csapatunk Takács István edző vezetésével az országos bajnokságban állták meg a helyüket. A serdülő (U14) és kadet (U16) fiúk, valamint junior (U18) lányaink Sértő Róbert irányítása mellett már a rájátszás mérkőzéseinél jártak. A junior (U18) fiú csapatunk Pálinkó Gábor edzővel pedig a négy közé jutásért harcoltak a rájátszás során.

Felnőtt csapatunk az idén is az egyesület legsikeresebb csapata volt, az alapszakaszt a második helyen zártuk és jó eséllyel vágtunk volna neki a keresztjátéknak. A bajnokságban mi szereztük a legtöbb kosarat, jó látni a tabellát. Az idén öt utánpótlás játékost sikerült beépítenünk felnőtt csapatunkba.
A leggólerősebb játékosaink Mező Egon, Szappanos Tamás, Takács István és Novák Patrik voltak, de Ájpli Zolta junior korú játékosunk is 100 pont felett teljesített a szezonban. Ki kell még emelni Brunner Brúnó és Csiki Dávid magas szintű játékát is, de igazából egy egységes csapatként, barátokként találkoztunk hétről-hétre, a keretünk több mint 20 játékosból állt.

Reméljük minél hamarabb véget ér ez a rémálom és ősszel újból a labda pattogását fogjuk hallani és nem a rossz híreket.

Külön köszönettel tartozunk támogatóink felé: Kunszentmiklós Város Önkormányzata, Giraffe E.T.K. Kft., Kunszentmiklósi Református Egyházközség, Bacsvíz Zrt., Temaforg Kft.

VIGYÁZZATOK MAGATOKRA, MERT MINDENKI FONTOS, MINDENKIRE SZÜKSÉG VAN! ÉS MARADJATOK OTTHON, HA MEGTEHETITEK!
...

View on Facebook

Egyesületünk által szervezett mérkőzések az MKOSZ rendelkezése szerint nézők részvétele nélkül tarthatóak meg 2020. március 12-től.

Megértésüket köszönjük!

Ui.: Vigyázzunk egymásra!
...

Magyarország Kormánya által kihirdetett veszélyhelyzet miatt a Miklóssy János Sportközpontban tartandó, 100 fő részvételét meghaladó rendezvények a rendelet visszavonásáig elmaradnak. A Kosarasok Éjszakája rendezvényünket is elhalasztjuk, a tervek szerint egy későbbi, nyugodt időpontban meg szeretnénk megtartani. Részletek később!
...

Érdemes lesz ma követni az oldalunkat, mivel az este folyamán további eseményeket jelentünk be! 🙂 ...

🏀🦊U11 beszámoló az elmúlt fordulók, események történéseiről:

Sűrű hetek, hónapok állnak az U11-es csapatunk háta mögött. Folytatódott a bajnokság, rendeztünk Mikulás-kupa tornát, illetve részt vettünk egy meghívásos tornán Dunaújvárosban.

Az országos bajnokság 7. régiójában a 3. fordulóban Hetényegyházára látogatott csapatunk.
Ellenfeleink a Bajai MNÁMK Rakétái és a Kecskeméti KC Halas csapatai voltak a csoportban. Mindkét mérkőzésen sikerült kihasználni a csapatunk technikai és fizikai oldalán jelentkező fölényünket. A gyerekek az utolsó pillanatig harcoltak mindegy egyes kosárért és szerzett labdáért. Többször is láthattunk egészen szép összjátékokat. Dicséret illeti a gyerekeket, ismét sikerült egy 100 pontos meccset lehozni, így a következő edzésen jöhetett a jól megérdemelt sütizés.

2019. dec. 8., Hetényegyháza:
Bajai MNÁMK Rakétái - Miklósi KékRókák
14-60
Kecskeméti KC Halas - Miklósi KékRókák
28-100

A téli szünet előtt, december 21-én (szombaton) rendeztük meg a Kékrókák Mikulás-kupa tornáját az egyesület sportolói számára. Kenguru csapatunkat itt három külön csapatra osztottuk, körmérkőzéses rendszerben játszottunk. Minden játékos hasonló játékidőt kapott, illetve volt lehetőség, hogy kicsit jobban összecsiszolódjunk a játék közben. A torna végén mindenki éremdíjazásban részesült, illetve csokit is kaptak a játékosok.

A téli szünet utáni a 4. bajnoki fordulóban Kiskunfélegyházára utaztunk. Alapvetően 3 csapatos tornákon veszünk részt, azonban most rendhagyó módon egy új csapat nevezése után (amelyre a 4. fordulóig van lehetőség a versenykiírás szerint) a mi csoportunkban 4 csapat volt jelen. Első ellenfelünk a Félegyházi TSI Batthyány csapata volt. Ellenfelünk nem rossz erőkből állt, azonban a mi oldalunkon több ügyesebb játékos volt, így kompenzálni tudtuk a fizikai oldalon jelentkező hátrányunkat. A mérkőzésen elég sok ziccerünk kimaradt, kicsit pontatlanul játszottunk, ennek ellenére a végére sima győzelem volt az eredmény. Nagyot küzdöttek a játékosaim. Az első mérkőzés után a győztes ágon várhattuk a folytatást. A másik ágon egy kecskeméti csapat, illetve az újonnan nevezett csapat, a Félegyházi TSI József csapata küzdött meg egymással. Utóbbi simán nyert, így velük küzdöttünk meg a tornagyőzelemért. A meccs előtt rögtön látszott, hogy nagyon jó erőkből állnak. Fizikálisan teljesen fölénk nőttek, illetve voltak nagyon jól képzett, ügyes játékosaik. Abszolút kilógtak a csoportunkból felfelé. Pontatlanul játszottunk, illetve sok esetben nem tudtuk felvenni a kesztyűt ellenük, így egy sima vereséget szenvedtük.

2020. jan. 26., Kiskunfélegyháza:
Félegyházi TSI Batthyány - Miklósi KékRókák
35-63
Félegyházi TSI József - Miklósi KékRókák
83-38

A bajnoki forduló után a február 1-2-i hétvégén Dunaújvárosban vettünk részt egy meghívásos tornán. Itt a bajnoki rendszertől eltérően 5-5 elleni játék volt a 4-4 helyett és a nyert negyedek száma döntött az eredményről, nem pedig az összesített eredmény.
Az első napon a csoportmeccseket játszottuk le. Ellenfeleink a Gödi SE és a budapesti BLF Pingvinek csapatai voltak. Az első mérkőzésen Göd ellen nagyon pontatlanok és erőtlenek voltunk, rengeteg ziccert hibáztunk, nem sikerült negyedet sem nyernünk, sima vereség lett a vége. Ellenfelünk nagyon jó erőkből állt. A második meccsen a BLF ellen kicsit sikerült felszívni magunkat, nagyobb lelkesedéssel és koncentrációval léptünk pályára. Itt már voltak szép megoldások a csapatunk részéről, negyedet itt sem sikerült nyernünk, de tisztesen helytálltunk. Érdemes megjegyezni, hogy a BLF utánpótlásműhelye 6 kenguru csapattal is rendelkezik, így teljesen más a merítési lehetőségük. Példás volt a fegyelmük és a győzni akarásuk. Sok tanulságot levonhattunk a csoportmeccsekből.
A két vesztes találkozó után másnap a torna ötödik helyéért játszhattunk a Sárbogárdi KC csapatával. Annak ellenére, hogy ezen a mérkőzésen is rendkívül pontatlanok voltunk, sikerült megnyerni minden negyedet. Jót küzdöttünk, már csak ezért is érdemes volt elmenni. A torna ötödik helyén végeztünk. A mérkőzés után oklevelet, érmet és csokit kaptak a gyerekek!

Ezúton is nagyon köszönjük a tornára a meghívást a Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Egyesületnek és Boda Gábor úrnak! Jól éreztük magunkat!

A meghívásos torna után következett az 5. bajnoki forduló Kecskeméten, a Corvin Mátyás Általános Iskolában.
Ellenfeleink a Kecskeméti KC Mátyás és a Félegyházi TSI Constantinum csapatai voltak. Előbbi egy lánycsapat, míg utóbbi egy hozzánk hasonló vegyes (fiú-lány) csapat volt.
Az első mérkőzésen a KKC Mátyás ellen egy szoros mérkőzést játszottunk. Ügyesek voltak a lányok, illetve magasabb szerkezettel játszottak, mint mi. Egy negyedet leszámítva, ahol kissé pontatlanok voltunk, a többit sikerült behúzni, így szoros meccsen győzelmet arattunk. A második mérkőzést rögtön az első után játszottuk, mi dupláztunk ebben a fordulóban, ennek ellenére nagyon pontosan és ügyesen kosárlabdáztak a gyerekek. Az ellenfélnél volt néhány jó felépítésű játékos, de mi gyorsabbak és ügyesebbek voltunk, így sikerült levenni őket a pályáról. Minden játékosom nagyot küzdött, külön öröm volt, hogy sok 2-1-es szituációban önzetlenül passzoltunk és szereztünk kosarat. Ezúton is szeretnék mindenkit megdicsérni. Nagyon jól sikerült a torna.
Rendszeressé vált az utóbbi időben, hogy a szülők kísérnek minket a helyszínre szurkolni! Ezúton is szeretnénk ezt megköszönni!

2020. feb. 16., Kecskemét:
KKC Mátyás - Miklósi Kékrókák
44-56
Miklósi KékRókák - FTSI Constantinum
82-42

Összességében azt gondolom, hogy sikeres hetek, hónapok állnak mögöttünk. Sok tanulságos mérkőzést játszottunk. Megyünk előre a továbbiakban is! Várjuk ellenfeleinket a következőre bajnoki fordulóra. Köszönöm mindenki lelkesedését, munkáját, illetve a szülők segítségét!🙂

Bugány Márk edző
...

Kedves szurkolóink, barátaink, szimpatizánsaink! Kérjük, aki teheti, segítse egyesületünk munkáját az adója 1 százalékának felajánlásával!

Támogatását nagyon szépen köszönjük!

MIKLÓSI KÉKRÓKÁK KE - Kunszentmiklós

Adószám: 18359048-1-03
...

U12 Országos Gyermek bajnokság 7. régió, 2. forduló beszámoló

Az első fordulóban tartalékos csapattal vettünk részt, ahol a sok hiányzó miatt vereségeket szenvedtünk. Ennek ellenére a mi csapatunk jutott tovább és került egy csoporttal előrébb, erősebb ellenfelekre várva.

A második fordulót izgatottan vártuk, hiszen végre hazai környezetben lépett pályára csapatunk.
Első mérkőzésen a Kecskeméti Villámok csapatát fogadtuk. Már az elején látszódott az izgatottság és a bizonyítási vágy. Végig kiélezett mérkőzést játszottunk. Az első félidőben még az ellenfél akarata érvényesült, a második félidőben viszont sokkal koncentráltabb játékkal kezdtünk és a hazai pálya előnye, illetve higgadtságunk a mérkőzés végére 5 pontos győzelmet eredményezett!

A második mérkőzésen a Bátaszéki Oroszlánok csapatával mértük össze tudásunkat. A mérkőzés szünetében láthattuk, hogy sokkal erősebbek fizikálisan a csapatunknál, de a hazai pálya, a szünet és a koncentráció mellettünk szólt. A mérkőzést végig vezetve, helyenként nagyon szép játékkal szereztük meg a győzelmet. A végén még az is belefért, hogy egy kicsit leeresszünk és „csak” 5 pontos győzelemre tegyünk szert!

Várjuk az erősebb ellenfeleket a következő fordulóban!

U11 Országos Kenguru bajnokság 7.régió, 2. forduló beszámoló:

Az első fordulóban elveszített torna után (Hernádi KA, Kecskeméti KA Jégtörő Matyi), novemberben Hetényegyházán vettünk részt U11-es tornán. Ellenfeleink a Kecskeméti KC Hetény és a Kecskeméti KC Méntelek csapatai voltak. Csapatunk ezúttal 2 győzelemmel térhetett haza:

Kecskeméti KC Hetény- Miklósi KékRókák KE U11
11-65

Miklósi KékRókák KE U11-Kecskeméti KC Méntelek
103-30

Bugány Márk edző: ,,A második fordulóban két nagyarányú győzelmet arattunk. Sikerült kihasználni a fizikai és technikai képzettség oldalán jelentkező fölényünket. Dicséret illeti a játékosaimat, mert végig nagyot küzdve, az utolsó percig hajtottunk a lehető legnagyobb különbség eléréséért. Helyenként egészen szép megmozdulásokat láthattunk a csapattól. Köszönjük szépen a helyszínre elutazó szurkolóink segítségét! A következő fordulóban a tornagyőzelem után egy csoporttal feljebb lépünk, így némiképp erősebb csapatok ellen játszhatunk majd. Az országos bajnokság alapszakaszában a célunk, hogy fokozatosan egyre feljebb jusson a csapat és egyre erősebb ellenfelekkel tudjunk megmérkőzni."